Monika Kaszuba – ZnanyLekarz.pl

Monika Kaszuba

Jestem psychoterapeutą, psychologiem-seksuologiem oraz doulą.

Prowadzę terapię indywidualną, terapię par, terapię rodzinną oraz terapię dzieci i młodzieży. Udzielam także jednorazowych konsultacji seksuologicznych.

Od lat związana jestem ze Stowarzyszeniami i Fundacjami działającymi na rzecz zdrowia psychicznego. Przygotowując się do roli biegłego sądowego, doskonalę swoje umiejętności w I Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów w Warszawie.

Jako doula prowadzę holistyczną opiekę okołoporodową, rozmawiam o oczekiwaniach i obawach związanych z rodzicielstwem, przygotowuję przyszłych Rodziców do nowej roli, wspieram komunikację i mówienie o swoich potrzebach. Wraz z przyszłą Mamą ustalamy plan porodu, omawiamy życzenia co do postępowania medycznego (znieczulenie zewnątrzoponowe, nacięcie krocza). Mogę również towarzyszyć podczas porodu, stosując techniki relaksacyjne i zapewniając poczucie bezpieczeństwa. W okresie połogu omawiamy ćwiczenia mające na celu szybką regenerację i umożliwienie powrotu do aktywności seksualnej.

Prowadzę także szkolenia dla rodziców, opiekunów i kadry nauczycielskiej z zakresu postępowania terapeutycznego dla dzieci i młodzieży. Pracuję nad autorskim programem terapii zagadnień seksualnych u osób z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną.

Obszarami mojej pracy są m.in.:
*trudności emocjonalne (objawy psychosomatyczne, napięcie, bezsenność, uporczywe myśli)
*terapia seksualna (obniżone libido, lęki związane ze współżyciem, zaburzenia erekcji na tle psychicznym, ból podczas współżycia);
*trudności wychowawcze (agresja, nieśmiałość, konflikty rodzicielskie);
*konflikty w związku (nieporozumienia, słaba komunikacja)
*mediacje (konsultacje przedrozwodowe, porozumienia w sprawie opieki nad dzieckiem, zarządzanie wspólnym majątkiem, sprawy spadkowe);
*kryzysy życiowe (rozstania, zmiana otoczenia, śmierć bliskiej osoby);
*zaburzenia lękowe, obsesyjno-kompulsywne (nerwica natręctw), zespół Aspergra, mutyzm selektywny);
*niska samoocena, nieśmiałość, trudności w budowaniu relacji;
*depresja poporodowa (obniżenie nastroju, brak radosnego przeżywania rodzicielstwa);
*trudności z zajściem w ciążę przy braku przeciwwskazań medycznych;
*holistyczna opieka okołoporodowa.

Zapraszam,

Monika Kaszuba

Monika Kaszuba – ZnanyLekarz.pl
Call Now ButtonZadzwoń teraz