Iwona Tołbińska

Iwona Tołbińska – ZnanyLekarz.pl

Ta praca jest moją pasją.
Odnajduję się w niej i czuję się kompetentna ponieważ widzę jej efekty.

Psychologia jest dla mnie najciekawszą i najważniejszą z wszystkich nauk oraz dziedzin życia. Zrozumienie siebie samego, odnalezienie własnego potencjału i własnej niepowtarzalnej drogi, umożliwia nam zrozumienie innych, jest według mnie drogą do osobistego szczęścia i sukcesu.
Problemy z którymi przychodzą do mnie klienci okazują się często punktem wyjścia do podróży ku samorealizacji i osobistemu spełnieniu. Możliwość towarzyszenia klientom w tej podróży jest dla mnie przygodą i przywilejem.

Pracuję w psychoterapeutycznym nurcie Pracy z Procesem, którego podstawowymi zasadami są:
empatyczny kontakt i szacunek dla niepowtarzalności każdej osoby,
podążanie za procesem – odkrywanie rozwiązań i możliwości ukrytych w aktualnych problemach i doświadczeniach, idea „głębokiej demokracji” – przekonanie o ważności i wartości każdego doświadczenia zarówno jednostek jak i grup.

Jestem z wykształcenia psychoterapeutką i architektką.
Przez ostatnie 20 lat zajmowałam się intensywnie rozwojem wewnętrznym i studiowaniem psychologii.
Ukonczyłam Studium Psychologii Procesu, które spełnia standardy ustalone przez Polską Radę Psychoterapii oraz Radę Szkoleniową IAPOP.
Pracuję metodami pracy z ciałem , głosem i oddechem. Uczestniczyłam w wielu warsztatach pracy z traumą (metoda Somatic Experience , Joga Kundalini), przemocą, warsztatach ustawień rodzinnych oraz dotyczących Porozumienia Bez Przemocy. Odbyłam praktyki w szpitalu psychiatrycznym oraz ośrodkach dla dzieci z autyzmem.
Od wielu lat prowadzę psychoterapię w Fundacji Centrum Praw Kobiet pracując z kobietami, które doświadczyły lub nadal doświadczają przemocy różnego typu – fizycznej, psychicznej, seksualnej, instytucjonalnej, obyczajowej.
Bardzo interesują mnie zagadnienia przemocy, nadużyć , traumy oraz metod leczenia ich efektów. Mam dużą wiedzę na ten temat, pogłębioną możliwością sprawdzania jej
w mojej pracy terapeutycznej. Na co dzień spotykam się i pracuję z osobami typu DDA, DDD, z orzeczonym PTSD i CPTSD, depresją, chorobą afektywną dwubiegunową , przewlekłymi chorobami i symptomami fizycznymi. Od 2019 roku jestem członkiem zespołu ośrodka Jasna Psychoterapia.

Koszt sesji 50 min – 150 PLN

Zapraszam na spotkanie,
Iwona Tołbińska

Iwona Tołbińska – ZnanyLekarz.pl
Call Now ButtonZadzwoń teraz